Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čas jim běží pomaleji...

5. 8. 2007
Oni nemají ani peníze na to aby si něco mohli koupit..!
A jestli jim chcete alespoň z nějaké malé části pomoct, tak se koukněte na:
www.humanisti.cz
http://www.hk.caritas.cz
http://www.zambici.estranky.cz

Jim čas běží pomaleji, oni se nemohou zabavit..Oni žijou jen aby přežili, a řekněte mi někdo, o čem takový život je?! Nejsou to jen oblasti jen v africe,Indii ale skoro ve všech temných koutech světa...Oni nemůžou za to, kde se narodili..! Oni jen potřebují dostat šanci.. ! Chce to, aby lidi zapoměli na hrdost, protože jedině tak, by dokázali spojit všechny síly !!!

 Za peníze si můžeš koupit dům, ale ne domov...
sex, ale ne lásku..
hodiny, ale ne čas..
doktora, ale ne zdraví..
postel, ale ne spánek..
pozici, ale ne respekt..
knihu, ale ne vědomosti..
krev, ale ne život.. !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Náhledy fotografií ze složky Poverty in Afrika

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Problém v Africe

(KONOPi, 21. 10. 2007 15:11)

V každym koutku světa je to jiný.Nemyslim si, že by po nás chteli šanci, protože sami by nevěděli jak ji využít.Afrika je obrovský kontinent, který po většině je poslední osídlený lidmy a "nezdemolovaný". Základní problém s Afrikou zpočívá v jedný otázce kterou si sama kladla: Kam Afrika bude směřovat? Do Afriky vnikl světový proud který ovlivnil její myšlení. Proč bychom nemohli být jako ti druzí na světě, mít pohodlnější život, pestřejší, krásnější, cestovat, poznávat, "žít". Takhle se rozhodli dnes jedny z nejvyspějejších států v Africe - JAR, Egypt, Alžír, ale i země, do kterých tento směr násilně vniknul - např. Somálsko. Afrika se začala přetvářet, ale narušil se přírodní hormonogram , který afriku spojoval, jednota! Je to jakoby u nás v Evropě byla Anglie, Francie, Německo a třeba Řecko, a v ostatních zemích bychom si stavěli chýše, chodili na lov, uctívali bohy přírody, a báli se těhto "Mohutných kmenů" jak bychom si je nazvali. Nejde to.Stejně tak i v Africe, Nemůže být stát kde pracuje těžký průmysl a vedle "stát" který nemá žádnou strukturu. Afrika se rozhodla, že se celá změní ke obrazu našeho. A zde se to pozastavuje.Problémy s nemocemi, přelidněním ,válkami hladomorem. Je to výsledek za který můžeme mi, kteří jsme se rozhodli Afriku změnit. Nemoc nevyřešite, že tam budeme posílat léky, zamyslete se, je to jednoduché, ale neefektivní, je jasné že se snažíme udržet Afriku při životě, ale už jsme s tím začali. Co kdybychom v Africe uplatnili jednoduchý systém, který by fungoval, protože mi ho už dávno zažili, můžem se poučit, Vytvoříme sociální společnost, postavíme školy a začnem lidi vzdělávat. Vytvoříme řád. Přesvědčíme lidi, že jenom ONI mohou svoji zemi dotáhnout dokonalosti. To se musí ale provést uvnitř, od samého základu.
Těch několik desítek států, které tam dnes jsou, mají jednu a tu samou tendenci existence, ty lidi nic neodlišuje aby se vůbec sami o sebe mohli postarat. Musí vytvořit větší jednotu, Využít jedno území k těmto potřebám a druhé k jiným. Proč žít jinak než ostatní když ve skutečnosti žijou stejně!
Jak jim v tom napomoct? V dnešním světě zisku je to nereálné, proč by mě zajímalo, jak si budou žít lidé v Zimbabwe, když mi vytěží uhlí a já jim tam pošlu třeba léky, je to obchod. Použili jsme Afriku ke svým zájmům, vytvořili jsme různě prvky průmyslu abychom měli dodavatele, ale nic víc. Naučili jsme je řešit problémy zbraněmi.Využíváme neposkvrněnou přírodu k našemu uspokojení, ale klidně si odtud vezmeme tuny koženin, protože je to cený předmět k prodeji.Proč už dávno něco nedělají ostatní vyspělé státy? Chtějí být jako my, oni se k Africe nevázají. Nevidí její krásu, co se zní dá vytvořit, opět zvítězil a nad lidma jejich hrdost....Ti lidé potřebují vzdělání, potřebují se učit od nás, aby se o sebe mohli postarat, už musí, je to jejich volba. my je můžeme nasměrovat, ale někdo je musí i vést.
toť můj názor