Jdi na obsah Jdi na menu
 


Problémy nejbližší doby!

30. 9. 2007
(Dnes 2007) Při součastné spotřebě budou vyčerpány zásoby ropy za 40 let (2047), plynu za 60 let (2067), uhlí za 220 let (2227). Takže, co teď s tím je otázka? A odpověď na ni? Opravdu nevím, jestli už někdo něco osvědčeného vymyslel na tento problém, já mám jen několik drobných odpovědí. A to: Více šetřit, Zkoušet  vyrábět nebo najít  náhradu za tyto důležité prvky, a poslední varianta co mě napadá, zkusit je naklonovat, nebo nějakým způsobem rozmnožit, což je asi směšné.
A teď další věc! Globální oteplování, nebo Doba ledová?! Spekulativní. Však několik málo lidí, se domnívá, že místo globálního oteplování ,přijde doba ledová, a proč by ne? Bylo 5 dob ledových a 4 doby meziledové, tak proč by to nemohlo pokračovat, vždycky se ze začátku planeta oteplila, pak přišla malá zima a poté velká. Valná většina lidí z oboru to však popírá, a přisuzují, že za příčinou je globální oteplování. A u něj vzniká otázka, je naší vinnou nebo jej nemůžeme ovlivnit? Mezitím jsou také rozepře, a je celkem jedno jestli přijdeme na odpověď, protože spousta lidí si bude stát za svým. Kdyby za to nemohli lidé, tak jak bychom jsme se měli bránit? Udělat planetě nějaký ochraný štít? Třeba z nějakého plynu či látky, která by byla vypouštěna do atmosféry, aby naší planetu dávala na normální stupně? Nejspíš nemožné..
A další věcí jsou války X války za tohle si stoprocentně sami můžeme. Teď jen záleží na tom, do jaké míry budeme zacházet. Proti tomu nevím jestli se dá něco dělat, vyrábí se lepší a lepší zbraně, mocnosti se předhánějí. Místo toho aby to politicky vyřešili, vždyť od čeho ta politika tady je?!
Tak jakou máme šanci?! To je těžko říct, tak těch 300 let maximálně? Nedá se to říct. Možná někdo něco zmůže a pomůže všem, nebo alespoň skoro všem, otevřít oči.. Bylo by docela fér, kdybychom mysleli i na další generace.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hnus

(babik, 8. 2. 2009 12:08)

nez budes placat takovehle cinty, precti si prosim nejake clanky z jineho casopisu nez na strankach ekoteroristo-aktivistu jako Greenpeace. doporucuju brezinu. (dyztak reaguj na poetove.cz, uz se tu nevracim)

Země

(Alča, 29. 10. 2008 18:56)

Jak pomoct nasí Zemi? Třidte odpad, chovejte se slušně k přírodě!Nebo snad chcete aby vase deti, vnučky,vnuci, už nikdy nepodivali na Zemi, aby jsme postupným znečištováním a globalním oteplovaním zanikli!!!

Zamyslete se. Chcete žít?

***

(Kuzmič, 25. 9. 2008 17:23)

Války... Války samy jsou výsledkem politiky... Politika má za úkol zajistit ti co největší moc... Toho dosáhneš nejsnáze pomocí války. A jestli dojde k oteplení nebo době ledové? Nejdřív oteplení, pak doba ledová...